Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » BEZPIECZNY DOM

BEZPIECZNY DOM

W dniu 7.11.2017r uczniowie klasy Ia odwiedziły Komendę  Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Dzieci wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczny Dom”. Na realizację tego projektu w siedzibie Komendy przeznaczono specjalne pomieszczenia, które zaadaptowane zostały na typowe mieszkanie. Z pomieszczeń wygospodarowano: pokój dzienny, kuchnię oraz łazienkę. Dzięki temu układowi dzieci mogły zobaczyć między innymi z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Dzieci podczas pobytu w jednostce miały okazję poznać charakter i znaczenie pracy strażaków. Dowiedziały się jak bezpiecznie zachować się w sytuacji zagrożenia. Duże wrażenie zrobił na dzieciach samochód z drabiną, ale największe pokaz sprawności strażackich ze zjazdem po rurze. Wracając do szkoły, opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”.