Jesteś tutaj: Strona główna » Oddziały dwujęzyczne » Klasa dwujęzyczna z j. niemieckim

Klasa dwujęzyczna z j. niemieckim

Od września 2016/17 ponownie "startujemy" z klasą dwujęzyczną z językiem niemieckim.

W klasie tej wprowadzamy dwujęzyczność z dwóch przedmiotów ogólnokształcących: biologii i plastyki.

Klasa ta, wzorem lat ubiegłych, oferuje  uczniom ponadto:

- wykwalifikowaną kadrę (nasi nauczyciele posiadają wykształcenie z zakresu germanistyki, a ponadto nieustannie się dokształcają na studiach podyplomowych, podczas warsztatów i konferencji z zakresu dwujęzyczności)
   -rozszerzenie podstawy programowej  do 5 godzin tygodniowo zajęć z języka niemieckiego
  - nauczanie drugiego języka obcego: angielskiego
  - wprowadzenie dwujęzyczności na dwóch przedmiotach ogólnokształcących
   -możliwość kontynuowania nauki w Polsce i za granicą (podjęcie studiów wyższych np.: w Niemczech)
   - współpracę z Radomskim Uniwersytetem Technologiczno - Humanistycznym
   -organizowanie wycieczek i wymian uczniowskich do krajów niemieckojęzycznych
   -przygotowanie uczniów do udziału w konkursach lokalnych i międzynarodowych
  - współpracę z organizacjami typu Goethe Instytut oraz programami typu: Erasmus+
  - zapoznanie z ogólnie pojętą kulturą i tradycją krajów niemieckojęzycznych

Link do naszej strony na portalu społecznościowym facebook: