strona główna | bip
Jesteś tutaj: Strona główna » Oddziały dwujęzyczne » Klasa dwujęzyczna z językiem hiszpańskim

Klasa dwujęzyczna z językiem hiszpańskim


 

 

Serdecznie Zapraszamy !!! Cool

 

 

Publiczne Gimnazjum Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi, realizuje  plan współpracy z Ministerstwem Edukacji Hiszpanii, reprezentowanym przez Biuro Radcy ds. Edukacji w Polsce, od roku szkolnego  2013/2014. Jesteśmy  szkołą realizującą program klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim.
         

        W naszym Gimnazjum uczniowie  klasy dwujęzycznej  uczą się dwóch wybranych języków obcych:  języka  hiszpańskiego  w wymiarze rozszerzonym (w roku szkolnym 2015/16 jest to 5 godzin tygodniowo) i drugiego języka  angielskiego w wymiarze podstawowym (2 godziny tygodniowo). Oprócz języka, uczniowie klasy dwujęzycznej poznają także elementy kultury, historii i geografii Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych. Strona hiszpańska co roku przekazuje materiały dydaktyczne dla uczniów i nauczycieli oraz organizuje szereg imprez pozwalających propagować język i kulturę hiszpańską,

 

 Nauczanie innych przedmiotów w języku hiszpańskim

         Obecna klasa dwujęzyczna od 1 września 2015 roku będzie miała wprowadzane elementy języka hiszpańskiego na lekcjach  biologii.. Klasy dwujęzyczne z językiem hiszpańskim zaczynają naukę tego języka od podstaw. Przy rozszerzonej liczbie godzin nauki języka (5 godzin tygodniowo) uczeń w ciągu trzech lat opanowuje ten język na poziomie B1   (poziom średniozaawansowany).  Nie  jest więc  możliwe, by uczniowie byli w stanie uczyć się tylko i wyłącznie po hiszpańsku, dlatego na wybranych przedmiotach dwujęzycznych realizowane są w tym języku tylko wybrane elementy. Co oznacza , że lekcja NIE jest prowadzona od początku do końca po hiszpańsku, ale realizuje się na niej część treści w tym języku.  Rodzice i uczniowie  nie  powinni się  obawiać, że dziecko nie da sobie rady z rozumieniem realizowanych dwujęzycznie przedmiotów. 

 

Nauka w klasie dwujęzycznej – dlaczego ?

  • absolwenci gimnazjum, którzy ukończyli ten etap edukacji w klasie dwujęzycznej mogą kontynuować naukę hiszpańskiego w klasach dwujęzycznych w liceach i zdawać maturę zarówno polską jak i hiszpańską .
  • Młodzież może studiować na najlepszych hiszpańskich uniwersytetach – najlepsi uzyskują stypendia Ministerstwa Edukacji Hiszpanii
  • W tej chwili troje nauczycieli z naszego Gimnazjum (informatyki, fizyki i historii) realizuje we współpracy z Instytutem Cervantesa i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji trzyletni kurs języka hiszpańskiego Europrof, po którego ukończeniu uzyskają odpowiednie kwalifikacje do nauczania części swojego przedmiotu w języku hiszpańskim w klasach dwujęzycznych. Poszerzy to znacznie ofertę proponowanych zajęć w języku hiszpańskim.
  • Możliwość praktycznego wykorzystania umiejętności językowych na obozach,  warsztatach, wycieczkach do Hiszpanii (dla najlepszych uczniów finansowane przez szkołę)
  • Możliwość uzyskania certfikatu  DELE.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na    
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
PARTNERZY